Męskie Forum - Dla prawdziwych mężczyzn
E-Papierosy - Wersja do druku

+- Męskie Forum - Dla prawdziwych mężczyzn (https://www.meskieforum.pl)
+-- Dział: Hydepark (https://www.meskieforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Offtop (https://www.meskieforum.pl/forum-offtop)
+--- Wątek: E-Papierosy (/temat-e-papierosy)



E-Papierosy - Leorth - 04-09-2016

Nie będę się odnosić do ustawy zakazującej sprzedaży wszelkich komponentów związanych z w/w, ale wam tego nie zakazuję. Wink

Dużo osób uważa to za szkodliwe, w większości miejsc publicznych jest zakazany. Znam osoby, które mówią, że są bardziej szkodliwe od papierosów tytoniowych...
E-papierosy nie zawierają substancji smolistych, jednakże i tak zawsze czepiają się jakichś pojedynczych specyfików zawartych w liquidach. No cóż, nie powiem, jest on bardziej subtelny, nie śmierdzą ręce, nie ma nieprzyjemnego zapachu z ust, chmura zazwyczaj nikomu nie przeszkadza i jest mniej kosztowny.

Od kilku miesięcy aprobuje palenie go w naprawdę dużej ilości i nie zauważyłem póki co żadnych skutków ubocznych. Za to mniej obgryzam paznokcie. :lol:

A co z wami, palicie, uważacie to za mało męskie (To bardziej do panów) czy może macie jakieś inne zdanie nt. e-papierosów?


E-Papierosy - Tęczówka - 04-09-2016

Nie mam nic przeciwko e-papierosom. Jest to naprawdę fajne rozwiązanie dla palaczy. Faktycznie, może jest w tym jakaś chemia, ale w czym obecnie tej chemii nie ma? E-papierosy są też dla wielu osób okresem przejściowym między paleniem zwykłych papierosów, a rzuceniem. Ogromnym plusem jest brak substancji smolistych i tego paskudnego smrodu zwykłych papierosów. Ja ogólnie nie palę i nigdy nie paliłam, ale e-papierosa czasem użyję, olejek miętowy z niską zawartością nikotyny (3 mg, czy 6 mg) i nie czuję, aby to wpływało na mnie jakoś negatywnie.

U nas w kraju wprowadzają ustawę, która nie dość, że wyklucza całą tą sprzedaż internetową to zabrania im promowania i reklamowania się. Rozumiem oczywiście, że chcą uniknąć kupowania tego typu produktów przez niepełnoletnich, ale wszystko ma jakieś granice, mogliby to rozwiązać w inny sposób - bo młodzi nawet, gdy będzie nowa ustawa, znajdą sposób na dostanie się do e-papierosów, jeżeli będą chcieli. Czytałam ostatnio gdzieś, że za granicą (bodajże a Anglii) stwierdzili, że e-papierosy mają dobry wpływ na społeczeństwo, pomaga im to rzucić zwykłe papierosy i powinno się oddzielać zwykłych palaczy od "waperów".
Jedyne, co mnie trochę irytowało w tych elektrykach, to była moda ma "mody". W moim technikum pełno osób tym szpanowało, jaka to super wielka chmura leci - i jakie to "życie na krawędzi", by nauczyciele nie zobaczyli. Big Grin

A jeśli chodzi o męskość - to nie wydaje mi się, by to miało jakiś wielki wpływ na zdanie o męskości danego pana. Ale ja na pewno wolę, kiedy mój facet ładnie pachnie i sobie pali e-papierosa, niż jakbym miała całować się z "popielniczką". Big Grin


E-Papierosy - Simple - 04-09-2016

A po co się truć? Jest to dobrowolne opodatkowanie na rzecz - państwa, w Twoim przypadku przemysłu chemicznego Wink .
Ja brałem "ZYBAN" żeby rzucić palenie. Pomogło. Nie pale od 10 lat- chyba. Na pewno wiem ze 7 maja ale nie jestem pewny tych lat Confusedhock:


E-Papierosy - TheShy - 04-09-2016

Osobiście uważam to za skrajnie męskie, o ile tego słowa w ogóle można użyć. Pamiętam sytuacje z pracy, kiedy szedłem z kolegą, który "wapuje", po czym zawołał mnie drugi znajomy i się zapytał, dlaczego mój kolega chodzi z wibratorem w dłoni Wink
Albo palić tytoń, albo nic. Te wszystkie liquidy według mnie są bardziej szkodliwe, niż się wydaje. Może teraz nie ma żadnych dowodów na skutki uboczne, ale cierpliwości. Sama chemia.
Nie jestem przeciwnikiem palenia papierosów, tych elektronicznych także. Sam czasami zapalę fajkę, niestety kupną ze sklepu. Miałem okazje palić czysty tytoń (sąsiad kiedyś skręcał) i tego smaku - tak, to smakowało! - nie zapomnę do końca życia, a jeśli tylko będę miał możliwość z miłą chęcią procedurę powtórzę Smile


E-Papierosy - AngelSue - 04-09-2016

Szkoda pieniędzy i zdrowia - swojego i innych.
Nie paliłam i nie zamierzam.
Czy to jest męskie? nie sądzę.
Najważniejsze, żeby był to świadomy wybór.


E-Papierosy - Leorth - 08-09-2016

AngelSue napisał(a):[post]183[/post] Czy to jest męskie? nie sądzę.

Sad Sad

Zawsze to jakaś alternatywa. Jeśli e-papierosy mają jakiekolwiek skutki uboczne, to tylko w okresie długofalowym. Póki co palę to gówno jak smok i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, jestem jaki byłem. Z kolei zwykłe papierosy już oddziaływały na mnie po miesiącu, dwóch. W necie jest dużo artykułów, piszących o rzekomych szkodliwych substancjach, ale nie bardzo to kupuje. W końcu wdychamy jedynie parę wodną, z zapaszkiem.


E-Papierosy - AngelSue - 08-09-2016

Nie musisz się spowiadać Pinker Tongue Ja tylko napisałam co myślę. Big Grin
Ładnie pachną to fakt, ale na pewno jest też druga strona medalu. Na razie się o tym nie trąbi, bo trzeba strzelić porządną reklamę, ale z czasem, na pewno coś wyjdzie na wierzch.
W końcu wdychanie jakichkolwiek substancji chemicznych nie może być pożyteczne dla naszego organizmu. Smile


E-Papierosy - Simple - 08-09-2016

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=EnLzntYTX1w">https://www.youtube.com/watch?v=EnLzntYTX1w</a><!-- m -->




przerzuć się na fajkę , to jest męski gadżet Wink


RE: E-Papierosy - Harbinger - 04-07-2019

Temat sprzed 3 lat. Obecnie wiadomo już, że e-fajki są tak samo szkodliwe, jak zwykłe.


RE: E-Papierosy - vlad1431 - 05-07-2019

Ktoś to potwierdził?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


RE: E-Papierosy - Harbinger - 05-07-2019

@vlad1431 Tak, jest już wiele badań na ten temat. Wystarczy wyguglować Wink


RE: E-Papierosy - vlad1431 - 05-07-2019

Myślę że nie mniej niż tych które zapewniają o tym ze są o 95% mniej szkodliwe.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka