Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Zakończenie prac 11.08.2019 - Podsumowanie 3 lat
#1

Witajcie ponownie!

   Chciałbym ogłosić, że zakończyłem prace na forum. No, w 90%. Pozostałe 10% to margines, który pozostawiam sobie na wprowadzanie od czasu do czasu malutkich update'ów tj. pluginy, nowe emotki, drobne naprawy w kodzie i ewentualne tłumaczenia.
Jednak obecny stan zapewnia - moim skromnym zdaniem - największy komfort w korzystaniu z forum od początku jego powstania. To nie lada sukces.
Nie sądziłem, że dam radę odmienić to forum od strony technicznej i wizualnej o 180st.

   Czytając swoje plany z lat 2016-2018 jest mi wstyd, bo większość nie wypaliła. Kompletnie niepotrzebnym było rozpoczęcie tej przygody od postawienia forum na silniku phpBB3, który jest strasznie przestarzały i nieprzystosowany pod obecne standardy społeczności. Powodował on wiele komplikacji i brak podstawowych funkcji, których próby wprowadzania były cholernie ciężkie, a ostatecznie i tak zazwyczaj niemożliwe.

Niestety lenistwo, głupota i brak chęci sprawiły, że straciliśmy również wielu "cennych" użytkowników, którzy przeszli głównie z MH tj. Borys, AngelSue, TheShy, Leif i inni...  Cry
Stworzyłem nową grupę do której automatycznie są przenoszeni użytkownicy, którzy są nieaktywni od przynajmniej 3 miesięcy. Pokazuje ona konsekwencję moich działań, a raczej ich brak.
Aczkolwiek jej istnienie może pomóc niektórym zorientować się, kto już raczej na nasze posty nie zareaguje. Sad 

Dziękuję jednak bardzo tym, którzy mimo wkurwienia przez ciągłe błędy na forum i braku aktywności w ich tematach nie wykruszyli się i są tu do dziś. 

Mam na myśli użytkowników:
@salata 
@Adventures
@LilPeneros

Jeżeli kogoś nie wymieniłem, to przepraszam.
W pewnym sensie byliście moją motywacją, by nie zostawiać forum i nadal działać w tym zakresie. Smile 

Podziękowania należą się również użytkowniczce @Harbinger , która również pobudziła forum i zaproponowała dział memów. Wniosła wiele wartościowych postów i trochę kobiecego pazura. Będzie nam bardzo miło, jeżeli zostanie z nami na dłużej. 

Nie wiem jak mogę się odwdzięczyć, poza odznaczeniem was (Wiem, że to niewiele) i dalszym promowaniem forum. 

-------------------------------------


Nowości - co się zmieniło?
Sam nie wiem od czego zacząć... Myślę, że podstawowych funkcji forum nie muszę wam przedstawiać co najwyżej niektóre dla przypomnienia.

Przede wszystkim nowy szablon został przywołany do porządku. Powinno wszystko działać.

- Można oznaczać użytkowników za pomocą symbolu @ wpisując po nim dany nick. Ta opcja działa również na shoutbox'ie.

- System powiadomień jest w menu powitalnym, obok wiadomości. Informuje praktycznie o wszystkim. O edycji/kasacji waszych wątków/postów. O prośbach do znajomych. O zacytowaniu. Pełną listę macie u siebie w profilu w Ustawieniach powiadomień.

- Odznaki. Pewnie zauważyliście u niektórych, że możliwe są do zdobycia różnego rodzaju odznaki. Za ilość postów, tematów, spędzony czas online, dbanie o porządek na forum itd. Mam nadzieję, że zmotywuje to niektórych z was do większej aktywności. Jest to ciekawe urozmaicenie. Ich pełną listę możecie znaleźć tutaj.

- Wprowadziłem nowy system reputacji. Możecie oceniać użytkownika poprzez 2 opcje zamieszczone poniżej treści posta po prawej stronie. Kciuk daje 1 punkt; serduszko 2 punkty. Możecie więc wyrazić tym, które posty są "OK" , a które ubóstwiacie.

- W profilu jest również widoczna lista znajomych. Dotychczas w listę znajomych danego użytkownika miał do niej dostęp on sam. Nie jest to jednak nic poufnego, mam nadzieję, że nikt mi tego nie będzie mieć za złe. Pracuję również nad wprowadzeniem licznika odsłon w profilu. Jednak potrzebuję połączyć funkcję jednego plugina, z wyglądem drugiego.

- PANEL BOCZNY - wprowadził on statystyki takie jak:
- Social media>> Obecnie możecie zajrzeć na fanpage, choć na razie stoi pusty.
- Najnowsza aktywność (nowe tematy i posty)
- Największa ilość reputacji
- Największa ilość postów
- Czas spędzony online (Nagrodą za to jest odznaczenie)

Być może nic innowacyjnego, jednak dobrze jest mieć wgląd w takie dane w jednym miejscu.
I to chyba wszystko. Wydaje się, że to mało, jednak kosztowało mnie to wiele wysiłku i pracy. Mam nadzieję, że trud się opłacił. Sami oceńcie!

Nie będę was zamęczać lista "to-do". Teraz moim głównym celem jest sprowadzanie nowych użytkowników. Zamierzam docelowo trafiać początkowo w osoby, które mają jakieś problemy w związku i ściągać je do nas. Pierwotnym zamysłem była popularyzacja działu seks/związki i i tego się trzymam. Oczywiście to nie wyklucza znajdowania osób, które wypełnią forum na innych płaszczyznach. Wink Sam też postaram się aktywnie uczestniczyć w wątkach, jak i zakładać nowe. 

Na koniec jeszcze raz dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i cierpliwość. Wszelkie pytania i uwagi są mile widziane!

PS. Nie przejmujcie się stopką na dole strony. Jest w przebudowie.  Undecided

 x 1  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#2

@salata Jasne, pisz tutaj albo na priv. Wink Pamiętam, że chciałeś nowy system prywatnych wiadomości. Mogę to zrobić, ale prawdopodobnie nie będę wtedy w stanie przywrócić obecnych wiadomości.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#3

To forum ma już 3 lata??? Szkoda że wcześniej na was nie trafiłem może być to kiedyś jakaś alternatywa dla forum Mareczka Wink
Pozdrawiam i życzę samych sukcesów!

 x 3  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB