Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Przenosiny FORUM
#1

Witam, zaczynają się przenosiny forum. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego może potrwać nawet kilka dni. W tym czasie forum może być użytkowane, ale spodziewajcie się błędów. Dotyczy to również użytkowników Tapatalk!

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#2

Ekhm, moje oczy xD

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#3

Moje również...

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#4

(05-02-2019, 13:07 PM)Leorth napisał(a): Moje również...

Tylko, że dla Ciebie to powrót do przeszłości, a dla mnie nowość Wink

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#5

@salata Dużo więcej oferuje MyBB, niźli stary silnik - phpBB. W sumie to jak zacząłem jakiś czas temu skrobać na forum, to sprawdziłem w sieci polecane darmowe silniki na fora i sporo gadali o MyBB. No i rzeczywiście, to, co ja miałem w 60-70% w zainstalowanych pluginach, tutaj jest to wszystko wstawione domyślnie. Są też rzeczy, których na phpBB nie dało się zrobić, między innymi system reputacji.
Panel administracyjny odznacza się większymi możliwościami, mam dostęp do większej ilości funkcji, przyszli moderatorzy również nie powinni narzekać.  

A co do domeny, to miałem ją wykupioną od kwietnia 2018, tylko cały czas nie wiedziałem, jak się za to zabrać. Ze starej domeny zrobiłem przekierowanie, więc wszystko zostaje w rodzinie.

Na razie skupiam się na tłumaczeniu forum. Coś się przed chwilą przestawiło i strona działa po ang, ale i po ustawieniu języka PL niektóre miejsca i tak wymagają modyfikacji.
Póki co wgrałem pierwszy lepszy szablon (Choć jest tak przejrzysty, że chyba go zostawię) i skonfigurowałem większość opcji.
Pluginy zostawiam na koniec, sam jeszcze nie mam ustalonej wizji forum. Jednak wstępnie przejrzałem ich listę i od razu mogę napisać, że jest w czym wybierać. Wink

Myślę, że pod koniec tygodnia napiszę jakiś post odnośnie zmian, by wszystko było jasne.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#6

Cały czas coś robię, czytam i mam też drugi projekt (Obecnie z wyższym priorytetem), więc staram się równoważyć siły.
@salata Z tym linkiem pomyślę. Wszelka podmiana grafik będzie na ostatnim etapie. Spokojnie. Wink

Ilością osób też nie ma co się na razie przejmować. Strona powoli rankuje w google, ale pozycja - przez zmianę domeny - trochę spadła w SERP'ach (Wynikach wyszukiwania). Niedługo zaczną napływać nowicjusze. Smile

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#7

Odświeżenie na TP trwa około minuty, każdy wątek mniej więcej też tyle samo się ładuje, rozumiem że mamy uzbroić się w cierpliwość😐.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#8

(17-02-2019, 04:30 AM)vlad1431 napisał(a): Odświeżenie na TP trwa około minuty, każdy wątek mniej więcej też tyle samo się ładuje
U mnie kilka sekund.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#9

Na kompie tak, ale na tapatalku idzie jak krew z nosa, a to forum jest stosunkowo małe, chyba że to kwestia serwera.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#10

@vlad1431 A mógłbyś sprawdzić, czy na innych forach Tapatalk również tak chodzi? Jak dostanę od Ciebie odpowiedź to postaram się uzyskać potrzebne informacje do zoptymalizowania.
Na moim Tapatalk wszystko się sprawnie wczytuje.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#11

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2019, 03:28 AM przez vlad1431.)

Nie mam pojęcia czemu tak jest, ale na forach gdzie posty w różnych wątkach są z minuty na minutę, nie tak jak tu dobowy brak aktywności użytkowników to norma. Natomiast tam chodzi wszystko płynnie, tu z kolei od tego czasu tak jest, że odświeżanie czy wczytywanie wątku trwa około minuty.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Biorę jeszcze pod uwagę że S3 to archaiczny ale niezniszczalny sprzęt, pozatym służbowy. I nie resetowany od dwóch lat.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#12

Chodzi płynnie, odświeża się od razu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB