Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Wielki Wybuch - co się stało z forum MH
#1

Wchodzę na forum MH a tu Zonk-NI MA! Confusedhock: a takie ciekawe tematy forumowicze pozakładali.. Cry

Z zupełniej i nieukrywanej ciekawości pytam-co tam się stało?

Wcześniej na maila dostałem wiadomość o tym ,że zamykana jest przestrzeń blogowa.Miałem szkic.Też dostaliście takie wiadomości?

Wypiszcie się,co tam się stało.

//Zmieniona nazwa tematu na mniej dwuznaczną... , Leorth.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#2

Powiem Ci z pierwszej ręki Wink
W ostatnim czasie dramatycznie spadła sprzedaż czasopisma Menshealth, więc władze poczyniły wszelkie zmiany mające służyć promocji czasopisma. Na forum na pierwszy rzut usunęli blogosferę oraz zlikwidowali dawne forum z tematami (które miały więcej odwiedzin niż tematy z artykułami). Skupili się na tym, by dyskusja odnosiła się do komentowania artykułów, a nie wymianie myśli miedzy użytkownikami.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#3

Adventures napisał(a):[post]357[/post] Wcześniej na maila dostałem wiadomość o tym ,że zamykana jest przestrzeń blogowa.Miałem szkic.Też dostaliście takie wiadomości?
Tak.
Większość moich wpisów (i wszystkie szkice) zostały stracone, najprawdopodobniej bezpowrotnie. Tylko pewną część będę w stanie odtworzyć, bo opierają się na pewnych refleksjach.


Żeby było zabawniej to sami sobie strzelili w stopę, ponieważ:
1. Spora część Forumowiczów odeszła i olała MH (i "men'ski"-cosmpolitan i Forum), więc spadnie ilość odsłon Forum, a więc wpływy z reklam tam zamieszczonych.
2. Szczególnie, moim zdaniem, dużą stratą dla MH jest odejście "Starszych" i bardziej (również dłużej) się udzielających Forumowiczów, którzy udzielając się i udzielając pomocy/porad tworzyli "Zawartość" forum, która przyciągała i zachęcała do zostania troszkę dłużej "wolnych czytaczy" i nowych użytkowników (również, ale nie tylko sezonowców i kilko-postowców) - czyli znowu mniej odsłon i mniej $ z reklam na forum.
3. Forum było, a właściwie mogło i powinno być, dla Redakcji niejako barometrem/kompasem kierunku rozwoju magazynu w stronę preferowaną przez czytelników, a to coś o wiele cenniejszego niż "badania marketingowe", choćby dlatego, że próba była bardziej reprezentatywna (czytaj: m.in. większa). Ale zamiast tego wybrali drogę politycznie poprawnej kalki wydań dojczlandzkiego i amerykańskiego, które jest nijaką pulpą nie mającą za bardzo związku z polską rzeczywistością czytelników.
4. Wiele wpisów na blogach czy postów w tematach było na o wiele wyższym poziomie niż obecny (w perspektywie ostatnich paru lat!) poziom artykułów w magazynie, ale zamiast z nich skorzystać:
A. opublikowanie ich jako artykułów w gazecie (np po pewnej przeróbce na potrzeby druku), za zgodą autorów
B. albo jako "drogowskaz" czy "szablon" jak pisać, co się cieszy zainteresowaniem czytelników/forumowiczów;
to woleli usunąć konkurencję. Przy okazji rozwalając Forum i zrażając do siebie ludzi (w tym czytelników - obecnych i potencjalnych).
<gazeta>

Dla zainteresowanych tematem reklam:
http://www.mpp.pl/reklama
Cennik
Specyfikacja techniczna reklam na stronie



Borys napisał(a):[post]410[/post] W ostatnim czasie dramatycznie spadła sprzedaż czasopisma Menshealth
Ciekawe dlaczego tak się stało...? <co>
Któż mógłby przypuszczać, że ich ciężka praca w stronę psucia dobrej gazety, przyniesie skutki w postaci spadku sprzedaży? O.O Tongue


Borys napisał(a):[post]410[/post] więc władze poczyniły wszelkie zmiany mające służyć promocji czasopisma
Za bardzo skupili się na Women's Health, za bardzo olewając MH, więc efekty są.
<ops>
Ale tu warto zauważyć, że przy WH nie popełnili tego samego błędu co przy MH i nie ma tam żadnego forum (i pewnie nie będzie).




Btw, mnie najbardziej rozwalili tym, że na raz usuwają całą blogosferę forumowiczów MH i organizują konkurs na "Męski Blog Roku Men's Health 2016". Normalnie żal dupę ściska...
[Obrazek: blog_year.jpg]

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
[blur=blue]Michał Gołkowski[/blur]
Odpowiedz
#4

Wtedy kiedy nastąpił "wielki wybuch" na forum MH, po tym co niektórzy pisali na forum MH w jednym z tematów - pomyślałem sobie, że niejaki Drapieżca/Anak/An4kin/9enom maczał w tym palce.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#5

@LilPeneros
Potwierdzone info, czy tylko przypuszczenia
?

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl
Odpowiedz
#6

Tutaj:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.menshealth.pl/forum/Waszym_zdaniem_Administracja_forum/Co_jest_k***a_grane,6542/strona,5">http://www.menshealth.pl/forum/Waszym_z ... 2/strona,5</a><!-- m -->

posty od strony 5 do 9 tematu pod powyższym linkiem.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#7

No faktycznie, jakieś to wszystko dziwne... jeśli nie chodzi o kasę, a pewnie tak (czytając chociażby wypowiedź Leifa, która jest sensowna), to nie wiem co ktoś miał we łbie, żeby takie forum zdegradować... no, ale nic, było minęło.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Everything is fine, nobody is happy.

http://literallyhe.prv.pl
Odpowiedz
#8

LilPeneros napisał(a):[post]422[/post] pomyślałem sobie, że niejaki Drapieżca/Anak/An4kin/9enom maczał w tym palce.
Pewnie tak, i to sporo wcześniej, ale wątpię by był on spiritus movens tegoż przedsięwzięcia.


TheShy napisał(a):[post]425[/post] to nie wiem co ktoś miał we łbie, żeby takie forum zdegradować
Obstawiam typowe korpo - olewatorstwo (dopóki nie ma problemów) + tumiwisizm + "gaszenie pożarów" (poprzez zmiany formy zamiast treści) + odwalanie pańszczyzny (bo mało komu się chce, bo u tych którym się chciało motywację już zabito).
Sprzedaż (być może głównego - najlepiej się sprzedającego) magazynu (tego wydawnictwa) spada od dłuższego (zapewne) czasu, więc się pojawiło parcie na zmiany (za którym najpewniej nie poszły odpowiednie środki, w tym ludzie i $), a IT miało (i ma) na to za mało zasobów (ludzie, hajs, pomysły?), ale że jest silne parcie, to zmiany są ad hoc - nieprzemyślane i chaotyczne, więc pojawiają się również nie-do-końca przewidziane efekty (np brak możliwości logowania, zanik PW). Zresztą oni tych zmian na forum jeszcze nawet nie dokończyli.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
[blur=blue]Michał Gołkowski[/blur]
Odpowiedz
#9

No, jeśli patrzeć na cennik, to ceny były naprawdę spore, wręcz wygórowane. Tylko nie przypominam sobie, by jakieś tam wisiały, choć wiadomo, adblock robi swoje.

Nie wiem po co oni w ogóle to ruszali... W czym miało w ogóle pomóc zniszczenie forum...?

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#10

Jak się zamyka forum lub tworzy się nowe to najlepiej zrobić archiwum starego, żeby można było je czytać. Niektóre tematy były bardzo cenne i w takiej formie dałoby się jeszcze kogoś do nich odesłać. Szkoda. Wielka szkoda Panowie.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#11

@CriticalThinker
Tak się robi, jeżeli Ci na tym forum i treści (że o userach nie wspomnę) zależy... (a tam bardziej chodzi o "dyskusje" pod artykułami niż dyskusje jako takie)
Do tych tematów dalej dotrzesz, tylko przez googla frazą site:menshealth.pl/forum "nazwa tematu" (np site:menshealth.pl/forum "Dieta tłuszczowa a masa mięśniowa"). Problem jest taki, że wszystkie cytowania i formatowania tekstu zniknęły, przez co posty straciły bardzo wiele z czytelności (nawet dla ich autorów).
Kusi mnie żeby parę tematów tutaj "przeportować", ale w najbliższym czasie nie mam co o tym marzyć, mam za dużo "atrakcji" w życiu prywatnym i kiepsko z czasem wolnym będzie przez najbliższe 2-4 tygodnie Sad

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
[blur=blue]Michał Gołkowski[/blur]
Odpowiedz
#12

Zwróćcie uwagę na to, że teraz nie można przyznawać oceny (od 1 do 5 gwiazdek) żadnym artykułom, które są na stronie głównej MH, tak samo jak nie można zobaczyć na ile dany artykuł ocenili inni czytelnicy pisma.

Z kolei artykuły na stronie WH (Women's health) można oceniać normalnie tak jak dawnie, tj. przyznając od 1 do 5 gwiazdek i oczywiście na końcu artykułu jest widoczne na ile już został oceniony przez czytelników/czytelniczki - nie to co teraz na MH.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB