Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Żona wydaje pieniądze i ma brak zainteresowań
#1

Przychodzę na początku z delikatnym tematem. Bo w sumie nie mam o tym z kim pogadać. Chodzi o finanse... z żoną mamy wspólne konto. Ona zarabia i ja. Ale odkąd mamy konto zauważyłem, że bardzo dużo idzie na głupie zakupy, które ona motywuje promocjami... jestem tym bardziej zaniepokojony bo zaraz wyjdzie na to, że ja muszę opłacić kredyt i rachunki a ona będzie robiła zakupy. Dodatkowo pojawił się kryzys i wiele ludzi oszczędza a nie konsumuje.... co radzicie? Ja spróbuje pogadać a jeśli nie zdziałam nic zaoferuje, żeby jednak finanse były osobno a każdy się dokładał po połowie do kredytu i rachunków. Dodatkowo kiedy ona nie pracuje i ma przerwę cały czas siedzi przed tv, albo właśnie robi zakupy... strasznie mnie to irytuje. Proszę o wyrozumiałość i wskazówki jak mogę sobie z tym poradzić? jak o tym porozmawiać?

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2020, 15:05 PM przez vlad1431.)

Czy ona wie że się tym martwisz? Normalne że przewidujesz, że to dla Was może się źle skończyć. Wiem to z autopsji. Problem polega na tym, że kobieta zwykle najpierw robi, nie koniecznie zastanawiając się nad konsekwencjami, potem myśli i tą kolejność zwykle musisz wziąć pod uwagę. Przemyśl to co napisałem i napisz jak chciałbyś sprawę rozwiązać i jak chciałbyś zacząć rozmowe z nią na tem temat.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

Dlaczego zgodziłeś się na wspólne konto z kobietą ? Zmusiła Cię do tego ?
Takie coś nie jest dobrym rozwiązaniem nawet jeśli kobieta jest gospodarna, czyli nie jest rozrzutna.
Zrobisz jak zechcesz ale ja na Twoim miejscu założyłbym nowe konto i w pracy podał jego dane aby właśnie na nie przychodziła wypłata - byłbym nieugięty w tej kwestii.
Po to zarabiasz pieniądze, żeby w pierwszej kolejności mieć na swoje potrzeby i potrzeby ewentualnego dziecka (o ile jest Twoje), a TYLKO I WYŁĄCZNIE z Twojej dobrej woli powinno wynikać to CZY i W JAKIM STOPNIU podzielisz się swoją wypłatą ze swoją kobietą.
Nie może być tak, że masz wspólne konto z kobietą, która jest zbyt rozrzutna.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Theme © iAndrew 2016 - Forum software by © MyBB