Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmowanie "Super slow motion" smartfonem
#1
Czy za pomocą smartfona Sony Xperia XZ Premium / Samsung Galaxy S9+ można z powodzeniem nagrać na strzelnicy jak pocisk wylatuje z długiej broni palnej ?

Dodam tylko, że Sony Xperia XZ Premium / Samsung Galaxy S9+ nagrywają w tempie 960 klatek na sekundę (32 razy wolniej), oczywiście tylko przez 6 sekund, a następnie filmik przyspiesza 32 krotnie.
Odpowiedz

#2
Srednia predkość wylotowa to 700m/s, telefonem moze byc problem z uchwyceniem odpowiedniego zakresu, ale bym spróbował oczywiście z uzyciem statywu. Jednak nie liczyłbym na sukces, bo zwykle kamery slomo nagrywaja obraz z prekoscia kilkanascie tysiecy klatek na sekunde.
pozdrawiam / mvg / mvh
Salata
Odpowiedz

#3
salata napisał(a):[post]5288[/post] Srednia predkość wylotowa to 700m/s, telefonem moze byc problem z uchwyceniem odpowiedniego zakresu, ale bym spróbował oczywiście z uzyciem statywu. Jednak nie liczyłbym na sukces, bo zwykle kamery slomo nagrywaja obraz z prekoscia kilkanascie tysiecy klatek na sekunde.
Wychodzi na to, że takim smartfonem można co najwyżej sfilmować śrut wylatujący w trakcie strzału z wiatrówki pistoletowej zasilanej CO2, którego prędkość początkowa nie przekracza 120 - 150 m/s.
Natomiast jeśli ktoś chce filmować strzelanie z broni palnej, to lepiej zbierać hajsy na porządną kamerę Slow Motion i sobie takową kupić za jakiś czas.

edit. znalazłem takie coś:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/27784-chronos-1-4-slow-motion-na-kazda-kieszen">https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetow ... da-kieszen</a><!-- m -->
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB Polskie tłumaczenie © Webboard Styl © iAndrew 2016