Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Książki o treningu sprinterskim
#1

Siema, znacie może jakieś dobre książki traktujące o treningu sprinterskim, czyli o bieganiu krótkodystansowym ?

 x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Mam taką książkę u siebie "Lekkoatletyka: Technika, metodyka, trening" Warszawa 1982 pod redakcją Jana Mulaka. Jest tam 70 stron na temat treningu sprinterskiego. Dał mi to znajomy, który biegał kiedyś w kadrze Polski na 400m. Jednak nie wiem czy dasz radę dostać tę książkę gdziekolwiek.

Przez 3 lata trenowałem bieganie na krótkie dystanse, mogę Ci powiedzieć co nieco jak wyglądał mój trening. Mam jeszcze gdzieś w szafkach dzienniczki treningowe. Książek na ten temat nie czytałem, jak już to YT i podpatrywanie zawodowców oraz filmiki instruktażowe.

 x 1  x 0 


Odpowiedz
#3

Generalnie rozkminiając ten temat doszedłem do wniosku, że dlatego jest tak mało książek na temat sprintu, bo sprint i ogólnie biegi krótkodystansowe są po pierwsze znacznie mniej popularną dyscypliną niż biegi długodystansowe, po drugie jest dyscypliną, w której aby osiągać naprawdę dobre wyniki trzeba mieć wielkie predyspozycje do sprintów, a po trzecie (co łączy się z drugim wnioskiem) sprint jest dyscypliną bardzo wymagającą - dużo bardziej niż biegi na 10 lub więcej kilometrów.
Bo biegać przez wiele minut (długie dystanse) i być w tym dobrym może się nauczyć prawie każdy jednak dobrymi sprinterami mogą być tylko nieliczni.

 x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2016 - Forum software by © MyBB