Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity treningu siłowego
#11
Doszedłem w lekturze do przysiadów i nie doczytałem się jak to ma się w kontekście pleców. Zgodzę się z tym, że pełen zakres jest najlepszy w tym ćwiczeniu jednak schodząc bardzo nisko wykonuje się tzw. 'butt wink' czyli ruch pośladków i miednicy w kierunku kostek i zagięcie się pleców w odcinku lędźwiowym. Jak to jest z tym w końcu? Natknąłem się na liczne artykuły i filmy instruktażowe, które przed tym przestrzegają, z kolei jeden z trenerów na siłowni mówił mi jakiś czas temu, że to nie ma znaczenia, bo był ostatnio na jakimśtam szkoleniu i poruszali ten temat. Jeśli jest to szkodliwe, jakie ćwiczenia (rozciągające?) należy wykonywać aby się tego pozbyć. Pytam bo od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie bóle w okolicy lędźwiowej. Martwy ciąg wykonuję starannie i plecy mam proste więc nie to powinno być przyczyną (chyba).
Odpowiedz

#12
Najlepiej będzie jak zapytasz o to Knife'a na forum SFD lub Body-Factory.
Odpowiedz

#13
Mariko napisał(a):[post]1198[/post] Co do użytkownika Knife, to dodałbym że wiedzę o treningu owszem ma, ale jego porad dietetycznych nie można brać na poważnie. Uparcie twierdzi, że tłuszcze nasycone są prawie tak samo szkodliwe jak trans, podpierając się oczywiście dotowanymi badaniami z pubmedu i książkach dietetycznych(pewnie też dotowanych przez rząd USA). Wink No ale że ludzie kupują oczami, to i wierzą w to co pisze.
Zobacz co Knife pisze tu:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Jak_nas_oszukują_Etykiety_i_skład_żywności.-a1174.html">http://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrow ... a1174.html</a><!-- m -->

i tu:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/Czy_dieta_ketogeniczna_jest_zdrowa_-a1093.html">http://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/Cz ... a1093.html</a><!-- m -->
Odpowiedz

#14
A co z kolanami skoro jesteśmy w temacie przysiadów? nie szkodzi?
Odpowiedz

#15
Misiek290 napisał(a):[post]5262[/post] A co z kolanami skoro jesteśmy w temacie przysiadów? nie szkodzi?
Jeśli masz zdrowe kolana i nie masz żadnych wrodzonych wad układu narządu ruchu, a przysiady będziesz wykonywał prawidłowo i z rozsądnym ciężarem, to od przysiadów raczej Ci się kolana nie zniszczą.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB Polskie tłumaczenie © Webboard Styl © iAndrew 2016