Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Polska Piłka Nożna ligowa
#1

Jak oceniacie naszą piłke ligową? Mam na myśli zarówno Ekstraklasę jak i niższe ligii. Raczej nie ma drugiego kraju w Europie z taką populacją jak Polska, której drużyny nie grają regularnie w LM. To dziwne.

 x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Kasy jest stosunkowo dużo. Stosunkowo do innych sportów które są uprawiane, a które nie są tak medialne. Nie są medialne, a więc i nie są tak chętnie sponsorowane, bo to korzyści nie są tak wymierne.
Ale rzeczywiście do klubów w bogatszych państwach nam jeszcze daleko. Patrząc na tabelę: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.kibice.net/ekstraklasa/">https://www.kibice.net/ekstraklasa/</a><!-- m -->
Łatwo to pod względem budżetu mamy Legię a później długo długo nic. Później jest ewentualnie Lech Poznań.
Wystarczy to zestawić z budżetami klubów które są w stanie wydać tyle na 1 piłkarza ile roczny budżet najlepszych polskich klubów.

 x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2019, 08:56 AM przez Harbinger.)

No właśnie kasy jest za dużo w polskiej lidze. Nieproporcjonalnie do umiejętności oraz mentalności zawodników. 18-latek nagle zaczyna zarabiać 20 k i nie wie, co ma z tym zrobić. Alkohol, narkotyki, imprezy, szastanie kasą na lewo i prawo, sodówka uderza do głowy i klops. Mnóstwo piłkarzy się na tym przejechało. Polska liga nie stawia na psychologów i doradców, jak to robią np. Niemcy.

 x 0  x 0 


"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2016 - Forum software by © MyBB