Męskie Forum - Dla prawdziwych mężczyzn
Utrata libido - Wersja do druku

+- Męskie Forum - Dla prawdziwych mężczyzn (https://www.meskieforum.pl)
+-- Dział: Dyskusje (https://www.meskieforum.pl/forum-dyskusje)
+--- Dział: Seks (https://www.meskieforum.pl/forum-seks)
+--- Wątek: Utrata libido (/temat-utrata-libido)

Strony: 1 2


Utrata libido - Berton - 24-09-2021

U mnie jest to proces raczej postępujący. Do 30stki miałem dużą ochotę na seks i potrzeby seksualne. Po 30stce zaczęło się to mniejszać. Jestem przed 40 i jest kiepsko. Ochota na seks jest bardzo mała - wynika to pewnie z mojego małego libido a może wynika to przez problemy z erekcją które posiadam. Po prostu zraziłem się do zblizeń i czuję wstyd w stosunku do mojej partnerki. Co począć?


Utrata libido - salata - 24-09-2021

Niskie libido moze miec wiele przyczyn i najczesciej tkwia one w glowie. Jak z erekcja. Opisz wstyd i obawy jakie czujesz? To sie leczy albo dialogiem z partnerem, alb z pomoca psychologa. Zwlekanie z naprawa tego problemu prowadzi najczesciej do katastrofy.


Utrata libido - Simple - 24-09-2021

Mozna tez sprawdzic poziom testosteronu. Urolog wystawi skierowanie na badania. Terapia hormonalna w Stanach jest normalna po 40 , w Pl lekarze maja z tym problem zeby przepisac taką kuracje.

Dlugofalowo - trucht i dieta.


Utrata libido - LilPeneros - 24-09-2021

Unormuj chodzenie spać tak abyś kładł się przed 12 w nocy (godz. 00:00), a najlepiej między 22, a 23:30 i spał minimum 7 - 8 godzin.
Przestań palić wyroby tytoniowe, ogranicz alkohol, jeśli od czasu do czasu zażywasz jakieś dragi albo dopalacze, to zrezygnuj z nich całkowicie.
Jeśli masz stresującą pracę, to postaraj się znaleźć mniej stresującą - nawet za cenę tego, że będzie nieco słabiej płatna.
Zacznij się zdrowo odżywiać, zacznij trenować siłowo (albo kalistenikę w domu albo w siłowni/klubie fitness), do tego zacznij trenować aerobowo (1 - 2 razy w tygodniu w dni wolne od siłowni od 30 do 60 minut).
Zastosuj L-Cytrulinę w dawce 2x dziennie po 750 mg lub raz dziennie po 1500 mg.
Zastosuj Olimp Gold Omega 3 w dawce od 1 do 4 kapsułek, do tego Olimp Chela-Mag B6 (w dawce od 1 do 5 kapsułek dziennie), do tego Swanson - D3 2000 IU (bierz w dawce 4000 IU, czyli 2 kapsułki po 2000 IU każda), do tego witaminę K2MK7 (50 - 100 mikrogramów), do tego żeń-szeń koreański (inne nazwy: żeń-szeń właściwy, panax ginseng, korean ginseng), do tego Swanson - Saw Palmetto.
W kwestii żeń-szenia koreańskiego ważne aby był to STANDARYZOWANY na ilość substancji czynnej wyciąg.
Daj znać czy pomogło po 2 - 4 tygodniach.

(24-09-2021, 16:27 PM)Simple napisał(a): Mozna tez sprawdzic poziom testosteronu. Urolog wystawi skierowanie na badania. Terapia hormonalna w Stanach jest normalna po 40 , w Pl lekarze maja z tym problem zeby przepisac taką kuracje.

Dlugofalowo - trucht i dieta.
Objętościowe aeroby (niska intensywność, powyżej 60 minut jednego dnia) mogą przyczynić się raczej do spadku poziomu testosteronu.
Co do reszty, to się zgadzam, czytałem kiedyś wywiad z dr Ewą Kempisty-Jeznach - lekarzem andrologiem z międzynarodowym certyfikatem, która przyjmuje w Warszawie:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-testosteron,nId,2138761


RE: Utrata libido - Morfina - 27-09-2021

Hej, to mój pierwszy post ale właśnie poniekąd po to przyszłam tu, żeby o takich rzeczach pomówić. 
Mój mąż unika seksu jak ognia. Ja nie radzę sobie z tym psychicznie, staram się być cierpliwa, wyrozumiała, ale gdy mijają kolejne tygodnie to czasem puszczają mi nerwy. 

Najpierw po prostu mówił, że nie dzus (jesienią rok temu) - ok. Po miesiącu zaczęłam naciskac więc ciągle się kłóciliśmy. Potem znowu chlod w sypialni i powiedział, że ja też jestem nieuczula (jak mam być czuła jsk tyle razy mnie odpychał), potem rozmowy że naciskam, że cierpliwość potrzebna itd. Finalnie uprawiamy seks raz na miesiąc, raz na trzy miesiące, bo on mówi, że nie potrzebuje i nie bedzue się zmuszał.
Gdy się poznaliśmy mówił inaczej - że jak jedna osoba chce a druga nie, to ta która nie chce powinna zrozumieć potrzebę. Robiliśmy to po 2-3 razy w nocy. W dzien. Byle kiedy. 
Teraz zamarzam po prostu. Brakuje mi tego a mój mąż mnie olewa po całosci. 
Co mam zrobić?


Utrata libido - kkrs - 27-09-2021

Duże znaczenie mają tutaj moim zdaniem kwestie psychiczne Sam czujesz się źle z tego powodu,ze Ci nie staje. Przez to jeszcze bardziej się stresujesz oraz jak sam zauważyłeś unikasz zbliżeń . Powodów może być tutaj bardzo dużo. Nie tylko wiek. Może być to skutek:
nieodpowiedniego odżywiania się
braku ruchu
czy też stresu w pracy
Czy próbowałeś suplementów? Nie pisze tutaj,ze musisz od razu brać viagrę ale na przykład możesz spróbować ziołowych środków. Na przykład Viamena czy Man powera . Są często polecane przez lekarzy jako środki przed braniem viagry bo są ziołowe oraz nie mają efektów ubocznych a w wielu przypadkach dają dobra działanie.


Utrata libido - witalny - 27-09-2021

Na początek trzeba zrobić badania testosteron całkowity oraz wolny, tsh (ft3, ft4), LH, Estradiol oraz inne podstawowe badania


Utrata libido - beren - 14-10-2021

Zgadzam się, chociaż nie dramatyzowałbym. Spadek libido to dosyć naturalna rzecz - jest to pewien cykl. Też czasami mam go za duża, a czasami jest z tym słabo. Zależy do dnia, pory roku, temperatury i innych czynników.
Można próbować stosować różnego rodzaju afrodyzjaki - np ostrygi podobno takimi są. Viamen też ponoć jest ok, aczkolwiek dobrze jest na początku wypróbować naturalnych sposobow.


Utrata libido - Berton - 21-10-2021

Zrobiłem sobie badania hormonalne o których tutaj piszecie ale wszystko jest w porządku. Zastanawiam się obecnie poważnie nad jakimś środkiem. Rozumiem,że te o których tutaj piszecie są do dostania w aptece?


Utrata libido - kkrs - 22-10-2021

Musiałbyś podejść do apteki i zapytać. My zwykle zamawialiśmy przez internet. Napisz sobie w google nazwę tego środka. Ewentualnie wejdź na ceneo lub intymnosc pl -w tym ostatnim dobrze pakują i jest pełna anonimowość. Cenowo też jest okey.


Utrata libido - Berton - 22-10-2021

Dzięki za fatygę. Zamówiłem, liczę na niego.


Utrata libido - Morfina - 06-11-2021

Ja już tracę nadzieję na cokolwiek. 2 i pół miesiąca bez seksu..