Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Jakie książki polecacie?
#25

Co do tych harmonogramów, to większość z nich niestety nie ma zastosowania w naszym życiu, szczególnie przy pracy na etat. Znajdowały się one bodaj na lifehack.pl, może nadal gdzieś tam pozostał mój komentarz. :p
Leonardo Da Vinci podobno robił 6 drzemek w ciągu dnia, jak ktoś robi po 8 godzin dziennie to może się pożegnać z taką swobodą.

PS. Znalazłem link.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#26

Dla wielbicieli książek z dreszczykiem polecam "Nie mów nikomu" Harlana Cobena. Według mnie to jedna z jego najlepszych powieści. Książka ma znakomitą fabułę, a czyta się ją dosłownie jednym tchem.

 x 1  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#27

Michael Newton - Wędrówka Dusz

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#28

Ja myślę, że "Tybetańska księga umarłych" jest potencjalnie bardzo ciekawą pozycją (przynajmniej dla części z nas). Ale to tylko taka luźna propozycja.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145636/ty...a-umarlych

Mogę też polecić rozdział IV "Śmierć jako misterium ludzkiej skończoności" z książki "Egzystencja i tragizm. Dialektyka ludzkiej skończoności" dr Jacka Aleksandra Prokopskiego.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/60262/egz...onczonosci

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
[blur=blue]Michał Gołkowski[/blur]
Odpowiedz
#29

Bardzo fajna książka - Rzeczozmęczenie (rewolucja.co.uk/9788365315922/rzeczozmeczenie-jak-zyc-pelniej-posiadajac-mniej) teraz dużo osób ma problem z gromadzeniem niepotrzebnych rzeczy np. elektroniki, ubrań, różnych bibelotów. Ta książka pomaga się trochę ogarnąć i zrobić wokół siebie porządek.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#30

"Był sobie pies", "Tysiąc wspaniałych słońc" <3

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#31

Może będę mało oryginalny, albo ktoś może powiedzieć że to komercja, ale jestem wielbicielem twórczości Roberta Ludluma. Nie wiem dlaczego mnie to tak wciąga. Przenoszę się w ten świat i znikam kiedy cokolwiek czytam/słucham. "Kryptonim Ambler" to moja ulubiona pozycja. Utożsamiam się z bohaterem. Ciary mnie przechodzą kiedy przypominam sobie wszystkie ważne wątki.
Fryderyk Forsyth też jest dobry ale ma trochę duży rozstrzał. Od zwalczania mafii kokainowych "Kobra" po "Upiór Manhatanu" co nawet nie wiem jak zakwalifikować.
Wszystkie części Jacka Reacher'a - Lee Child'a do poduszki przed snem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#32

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2019, 20:52 PM przez Leorth.)

vlad1431 napisał(a):Może będę mało oryginalny, albo ktoś może powiedzieć że to komercja
Czytałam książki wszystkich wymienionych autorów, najbardziej przypadł mi do gustu Lee Child.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#33

Lubię kryminały. Mroza, Czornyja, Nesbo.
Czornyja przeczytałam wszystkie i mogę polecić.
Nesbo - "Czerwone gardło" (oba tomy) bardzo na plus.
Polecam też Olgę Tokarczuk i Milana Kunderę. Ale to już zależy od gustu i filozofii życiowej chyba.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#34

Kwiaty dla Algernona - wyjątkowa, nietuzinkowa, inna. Bohaterem jest człowiek z niskim IQ, mocno upośledzony, ale od zawsze chciał być mądry. Chciał żyć, jak inni, mimo ograniczeń. Zostaje poddany operacji i powoli staje się geniuszem. Powieść pokazuje przemianę, sposób postrzegania ludzi i świata. Początek jest trudny, ponieważ tekst jest taki, jakby rzeczywiście pisała go osoba upośledzona. Naprawdę polecam.

 x 1  x 0  x 0  x 0 
"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#35

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2020, 01:05 AM przez Simple.)

Powstający Prometeusz - Robert A. Wilson
jezeli w nia zaangazuje sie czytelnik potrafi zmienic osobowosc.... albo chociaz da pretekst zeby zastanowic kim jestem i dlaczego.taki jestem

 x 1  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#36

Brandon Sanderson - wszystko

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB