Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Wojna na ukrainie
#1

Co prognozujecie w związku z tą wojną? Przeniesie się na nas, czy nie?

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#2

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2023, 01:03 AM przez vlad1431.)

Ciężko cokolwiek wywróżyć, a jak słyszę, co się u kacapów wyprawia, to trochę się martwię, bo tam jak pójdzie na tych biednych ludzi, to takiej rewolucji jeszcze historia raczej nie widziała. Optymistyczny wariant to obalenie Putina i zastąpienie go jakimś marionetkowym "prezydentem". W ich przypadku po wycofaniu i oczywiście po kapitulacji to najlepsze wyjście, zrzucić wszystko na Putina i udawać że nic się nie stało. Nie chcę sobie wyobrażać scenariuszy np z Chinami, bo już gdzieś piszą o kolonii chińskiej. Według mnie to najbardziej realny scenariusz i dla reszty świata najgorszy. Wtedy Nato powinno uzbroić się razy 3 w stosunku do założenia jakie jest teraz. Druga sprawa, że USA Taiwanu nie odpuści, a po dogadaniu się z kacapami na dwa fronty będzie bardzo ciężko. Nam raczej przynajmniej narazie nic nie grozi. Bardziej się właśnie martwię tym pierwszym scenariuszem. Bo zasoby naturalne Rosji i chiński totalitaryzm to mieszanka nie do ugaszenia. Grzechu 40 w miarę obiektywnie opowiada o bierzących wydarzeniach.Gwoździem programu jest zajęcie Bajkonuru przez rząd Kazachstanu, bo Kreml nie płaci na bieżąco.
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#3

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2023, 23:02 PM przez LilPeneros.)

W poniższym filmiku od 11 minuty 47 sekundy do 15 minuty 11 sekundy jest powiedziane o pewnym niebezpiecznym dla Polski scenariuszu dotyczącym dalszego przebiegu tej wojny:
 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#4

Mało prawdopodobne, ale przy okazji p. Stanisław opowiedział o ciekawej książce, jest audiobook, zapowiada się w każdym razie obiecująco.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#5

Też uważam, że tego typu czarny scenariusz wcale nie musi się spełnić - ale za to książki które polecił z pewnością mogą być ciekawe.

 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#6

Odnoszę wrażenie, że ta wojna to sposób na wyniszczenie gospodarki ZSRR, najgorsze, że jak już wyżej pisałem, CHRL szykują się i sugerują przy okazji, że Taiwan to ich terytorium, tak jak np Donbas to terytorium ZSRR. A w tej sytuacji CHRL jeszcze bardziej umacnia swoje wpływy na świecie, bo poniekąd wchłania powoli też ZSRR. Według tajnych dokumentów, które wyciekły z Pentagonu, stwarza się nowy porządek świata, albo wraca to co było po II wojnie światowej. Z tym że teraz mamy do czynienia z jeszcze większym zagrożeniem, tj. ZSRR + CHRL.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
#7 x 0  x 0  x 0  x 0 
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB