Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Ankieta: Czy warto iść na studia?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
25.00%
1 25.00%
Nie
75.00%
3 75.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Czy studia są w dzisiejszych czasach potrzebne?
#13

W dzisiejszych czasach posiadanie wykształcenia wyższego stało się tak powszechne jak jeszcze dwadzieścia lat temu posiadanie wykształcenia średniego, krótko mówiąc - z pośród osób mających maturę prawie wszyscy idą na studia.
Duża część osób idzie studiować byle jaki kierunek, nawet taki po którym są znikome szanse na otrzymanie pracy po jego ukończeniu.
Doszło do tego, że przez to, że mamy tylu magistrów wartość tytułu magistra jest znacznie niższa niż jeszcze dwadzieścia lat temu.

https://plus.dziennikpolski24.pl/studia-...5-14453047

a także komentarze z tego linka:

https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1247...sze&page=1

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#14

Zależy jakie  specjalistyczne, inżynierskie i typowo zawodowe na pewno będą przydatne, a czasami wymagane. Można być pasjonatem i wielu zagadnień nauczyć się samemu, jednak nie zawsze jest to możliwe.
Jeśli chodzi o studia humanistyczne - to uważam, że nie ma sensu. Sam jestem właśnie po takich i cóż, obecnie nie są mi przydatne. Swoich kwalifikacji zawodowych uczyłem się samodzielnie. Studia i tytuł to tyko dodatek. Poza tym już rzadko kiedy w ogłoszeniach o pracę jest informacja o wykształceniu. Liczą się umiejętności.

 x 2  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB