Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Drętwienie i mrowienie kończyn
#1

Jestem nowicjuszem w sprawach treningu. Od 3 miesięcy chodzę regularnie na siłownie i stosuję wysokobiałkową dietę. Jednak po ćwiczeniach męczy mnie drętwienie i mrowienie kończyn. Ból jest nie do zniesienia. Sprawia problemy przy skończeniu dziennego treningu. Nie mam pojęcia jak sobie z nim poradzić. Może Wy macie jakieś sprawdzone rozwiązania?

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Ból i drętwienie kończyn może mieć wiele przyczyn.
Nie masz żadnego skrzywienia kręgosłupa ani zmian zwyrodnieniowych ? Nie masz przypadkiem nadciśnienia ani żadnych chorób neurologicznych ?
Na Twoim miejscu odpocząłbym z tydzień albo dwa od siłowni, w międzyczasie wybrał się do dobrego fizjoterapeuty i/lub lekarza medycyny sportowej, a po maksymalnie dwóch tygodniach przerwy jeśli ustąpią dolegliwości zaczął bardzo ostrożnie na siłowni.
Poza tym niech ktoś doświadczony oceni, czy robisz prawidłowo ćwiczenia siłowe.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

Hmm a czy Twoja dieta jest prawidłowa. Kiedyś także miałem nieznośne drętwienie kończyn i było to spowodowane niedoborem magnezu oraz witamin z grupy B. Dopiero suplementacja poradziła sobie z bólem.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#4

Zgadzam się z szoguchem. Drętwienie jest spowodowane niedoborami. U mnie z pomocą przyszedł trener, bo podrzucił pewien produkt. Nie dość, że preparat ten ma w składzie magnez i witaminy z grupy B, to jeszcze dodatkowo jest arginina i booster teścia na zwiększenie masy mięśniowej. Można powiedzieć, że 2 w 1. Ponadto suplement ma zupełnie naturalny skład, więc w żaden sposób nie obciąża organizmu, jak to bywa w przypadku stosowania syntetyków. Wiadomo, że do suplementacji trzeba też dołożyć zbilansowaną dietkę i odpowiedni trening.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#5

mnie bardzo często łapią skurcze ;/

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#6

Drętwienie kończyn w 95% przypadków następuje podczas nacisku na nerw w kręgosłupie. Np. jeżeli masz zbyt mocno spięte mięśnie lędźwiowe , wtedy ich prace przejmują inne mięśnie w celu zachowania prostej sylwetki. Wtedy mięśnie zaczynają pracować bo innym kątem i wtedy może występować ucisk na nerw który promieniuje do kończyn odczuwając drętwienie.

 x 2  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB