Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
HGW, a Powstanie Warszawskie
#1

FB przypomniał mi post sprzed 3 lat. Mimo że jestem rodowitą Pyrą z wytatuowanym herbem Lecha, Warszawa na swój sposób jest mi bliska. Powstańcy są dla mnie bohaterami. Jako, że dziś rocznica, wklejam coś pośrednio związanego z tematem. x 2  x 0  x 0  x 1 


"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#2

Rozumiem że chodzi o przejmowanie kamienic jak mniemam. Chodzi w ogóle o sam proceder. Nie zagłębiałem się w zasadzie w temat nigdy, ale wydaje mi się że to jest złodziejstwo w biały dzień i nie wiem dlaczego to się dzieje bezprawnie i bez konsekwencji. Podejrzewam że na tej samej zasadzie moja znajoma straciła mieszkanie w kamienicy na krakowskim Kazimierzu warte około 1mln złotych, pod pretekstem remontu całej kamienicy. Była w takim stanie że odniosłem wrażenie że jest niepoczytalna. Dostała zastępcze na czas remontu w Nowej Hucie. Jak nie chciała się zgodzić, presez spółdzielni powiedział, że lepiej żeby wzięła co dają, bo inaczej wyląduje pod mostem. Podejrzany z góry był ten remont prywatnego "sponsora". Ale w temat się nie zagłębiałem, bo naprawdę odniosłem wrażenie że coś jest z nią nie tak. Ale nie ma się co dziwić że była w takim stanie.
Trzaskowski miał szansę zdobyć spory elektorat jakby się zajął sprawą, ale najwidoczniej wszystkim na górze to jest na rękę. Czyli działalność przestępcza w biały dzień w białych rękawiczkach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 1  x 0  x 1 


Odpowiedz
#3

Tak, o to chodzi. Niestety, bandycka reprywatyzacja dotknęła całą Polskę, najbardziej Warszawę, ale w innych miastach również wyrzucano ludzi na bruk.

Sama HGW dostała kamienicę, tzn jej mąż. I nikt nie beknął za dramat tylu ludzi, za grabieże właśnie w biały dzień. Skandal.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
#4

Nie mam ochoty zagłębiać się w tą historię i nie wiem jak niby się odbywa ta bandycka reprywatyzacja i w końcu czyje wcześniej były te kamienice, to akurat chciałbym wiedzieć, bo nurtuje mnie to od początku kiedy o tym usłyszałem, czyli od paru lat. W mało wiarygodne źródła nie wierzę, bo co gazeta to gorszy chłam i w zależności od ugrupowania takie jest skrajne zdanie reportarzysty. Natomiast w Krakowie była historia gdzie małżeństwo odzyskało duży hotel w centrum jakoś po przewrocie na początku 90tych lat i to wydaje słuszne.Bo przed wojną to była prywatna cała wielka kamienica, a nawet chyba dwie połączone, a za komuny państwowy hotel. Tylko że to był hotel i nikogo nie trzeba było wyrzucać na bruk.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#5

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, że Ci którzy wyrzucali ludzi na bruk i działając ponad prawem przejmowali kamienice pozostają bezkarni, ale przypuszczać można, że chroni ich ktoś bardziej wpływowy od nich i dlatego są bezkarni.

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB