Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Jaką grę ostatnio przeszliście?
#37

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020, 00:51 AM przez vlad1431.)

Ja wczoraj też chwilę grałem. Dokończyłem ostatnią misję, tą najtrudniejszą. Trzeba tam wysadzić fabrykę ciężkiej wody. Jestem już generałem brygady😀, nie wiem czy jest możliwe, żeby zwykły żołnierz do tego stopnia awansował😀. Skuteczność mam już 81%. Czyli 4 na 5 naboi zabija. Pomimo że się staram jak najmniej zabijać, poniżej 100 chyba nie schodzę. Jakoś sentyment mnie bierze, kiedy słyszę jak Niemcy między sobą gadają:
- ja chce do domu
- znów żadnego listu nie dostałem

Przez to co ostatnio się dzieje, i im bardziej zagłębiam się w historię XX wieku, nie dziwię się że powstają i powstały po II wś ugrupowania nacjonalistyczne. Podobno sporo, a może i większość niemieckich żołnierzy została zaciągnięta na siłę do wojska. Pomimo ich barbarzyńskiej natury i ducha walki. Żałuje tylko, że nie mogę postrzelać do ruskich, w 1 i 2 części było to możliwe. Kiedyś rozmawiałem z bardzo kulturalnym i wykształconym żydem, historyk i powiedział, że jakby nie ruscy, mielibyśmy tak i zrobił gest taki, że według niego bylibyśmy jak pączki w maśle. Ja od dłuższego czasu podzielam jego teorię. Znów wdałem się w politykę, ale cóż...

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#38

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020, 21:36 PM przez LilPeneros.)

Fajnie jest się w ramach wolnego czasu zrelaksować przy ulubionej grze.
Jeśli masz ilość celnych strzałów na poziomie 80%, to znaczy, że z Twoim skillem jest naprawdę bardzo dobrze.
Co do tego historyka, to prawdopodobnie miał on rację, bo jak powiedział Stanisław Michalkiewicz lata 1944 - 1953, to była de facto sowiecka okupacja Polski, a skoro byliśmy okupowani, to pewnie nie zdziwi Cię to, że Sowieci prawdopodobnie dopiero w 1956 roku zaprzestali wydobycia naszego węgla z górnośląskich kopalń.
Gdyby zachodnie mocarstwa nie sprzedały nas Stalinowi na konferencji w Jałcie i Polska po 1945 roku odrodziła by się jako w pełni niezależne i niepodległe państwo, to dziś bylibyśmy na znacznie wyższym poziomie rozwoju cywilizacyjnego i co tu dużo mówić ekonomicznego.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#39

Na każdej konferencji by nas sprzedali. Nie mieli żadnego interesu w tym by nas bronić, ani z jednej, ani z drugiej strony. Dwa tygodnie po zakończeniu II wś powstał plan, gdzie alianci mieli wkroczyć do Polski od północy. Jakby nie zbliżająca się zima, mocno rozważali konflikt z ZSRR i wkroczenie na ziemie polskie. Chyba generał Eisenhower był mocno zmobilizowany by to wyzwanie podjąć. Plany zostały ujawnione dopiero chyba na początku lat 90tych. I w zasadzie to ich tylko usprawiedliwia, że mimo wszystko chcieli coś zrobić z zalewającą docelowo pół świata czerwoną utopią. Mam nadzieję że te plany nie są sfabrykowane na potrzeby propagandowe.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#40

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020, 23:14 PM przez LilPeneros.)

Jeśli jakieś państwo ma dookoła siebie wrednych, czyt. zagrażających mu sąsiadów, to powinno prężyć muskuły, ale prężyć należy swoje muskuły, a nie cudze.
Szkoda, że nasi przywódcy w dwudziestoleciu międzywojennym chyba nie do końca o tym pamiętali no i skończyło się w 1939 roku we wrześniu dla nas fatalnie, bo wszyscy sojusznicy nas zawiedli.
Gdyby wtedy kiedy Polacy 1 września 1939 roku zostali zaatakowani przez III Rzeszę na Niemcy został przypuszczony zmasowany atak Francuzów i Anglików od zachodu, to prawdopodobnie II WŚ mogła by się skończyć w ciągu dosłownie kilku - kilkunastu tygodni przegraną Niemiec.
Słyszałem to kiedyś chyba w programie Bogusława Wołoszańskiego gdzie cytował on wypowiedź jakiegoś ważnego niemieckiego generała z okresu II WŚ.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#41

Tylko Francuzi oblizywali rany po I wś, a Anglicy w ogóle nie byli przygotowani do wojny poza swoim terytorium. Dlatego można powiedzieć wykręcili się sianem, wzięli na wstrzymanie, wystraszyli się, albo po prostu olali, a historia Angli pokazuje wiele takich przypadków podstępnych działań.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#42

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020, 15:30 PM przez LilPeneros.)

(17-09-2020, 00:11 AM)vlad1431 napisał(a): Tylko Francuzi oblizywali rany po I wś, a Anglicy w ogóle nie byli przygotowani do wojny poza swoim terytorium. Dlatego można powiedzieć wykręcili się sianem, wzięli na wstrzymanie, wystraszyli się, albo po prostu olali, a historia Angli pokazuje wiele takich przypadków podstępnych działań.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Zdaniem Stanisława Michalkiewicza sojusze dzielimy na dwa rodzaje - sojusze realne (rzeczywiste) i sojusze egzotyczne.
Sojusz realny charakteryzuje się tym, że jeśli jedno państwo utraci swoją niepodległość, to jego sojusznik prawdopodobnie też ją utraci, no chyba, że zanim to się stanie zjednoczą siły i wspólnie będą bronić się przed nieprzyjacielem.
Takim sojuszem była Unia polsko-litewska.
Z kolei sojusz egzotyczny charakteryzuje się tym, że jak jedno państwo straci niepodległość, to państwo sojusznicze może tego nawet nie zauważyć, bo jest od niego daleko.
Takimi sojuszami przed drugą wojną światową były sojusze z Anglią i Francją.
W polityce międzynarodowej, a zwłaszcza w temacie bezpieczeństwa państwowego prawdopodobnie dobrze sprawdza się wszystkim znane powiedzenie: "umiesz liczyć - licz na siebie".

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#43

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2020, 15:55 PM przez vlad1431.)

Tak samo odsiecz Wiedeńska. Król Sobieski też mógłby się wypiąć, bo liczebność wojska była 2:1 na korzyść Turków, ale chodziło według mnie między innymi o honor i przede wszystkim o zobowiązanie jakie podpisał chyba 3 lata wstecz, jak dobrze pamiętam. Ta bitwa na zawsze pokazała Imperium osmańskiemu gdzie jego miejsce. Dlatego w polskich sercach jest wielki żal, bo Polacy walczyli na wielu frontach II wś, a nie musieli.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB