Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Nieprzyjemny wybór
#1

Witam!
Mam taki dość nieprzyjemny wybór związany z kobietami. Otóż od dłuższego czasu doskwierała mi samotność. Lecz jednak od lutego polepszyła się znajomość z koleżanką A. (używam skrótów dla jakiejś ochrony wizerunku). Relacja się układała dość dobrze, bardzo przyjemnie się rozmawiało i wogóle, ogólnie była to taka obiecująca znajomość. Koronawirus pokrzyżował trochę plany i z biegiem czasu trochę podupadła rozmowa i jakakolwiek ingerencją w naszą znajomość, co ja odebrałem z brakiem zainteresowania mną. Gdy obostrzenia zostawały znoszone zaczęliśmy się spotkać pewna ekipą gdzie była koleżanka M. (W tym czasie kontakt z A. był słabszy) no i tak wyszło że zmieniłem swój punkt upodobań na Właśnie tą koleżankę M (dodam że obie dziewczyny znam mniej więcej tak samo długo). Wiele moich znajomych już nas ze sobą sheepowali no i nie jednemu mi się wymskło że coś chyba czuję do M twierdząc że do A już nic nie czuję (tak mi się wtedy wydawało). Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak że i jedna i druga się we mnie podkochują i mają jakąś nadzieję a ja nie chcę grać na 2 fronty ale jednocześnie nie chce skrzywdzić żadnej z nich wiedząc że każda z nich miała nie przyjemną przeszłość w poprzednich zwiazakch. Ja sam nie wiem do której coś czuję bardziej, bo każda z nich ma cechy które ja uważam za wartościowe, lecz wybór to nie problem na ten post. Wiem napewno że muszę z każdą porozmawiać na osobności o całej tej sytuacji. Wiem że to głupota doprowadzić do takiej sytuacji i strasznie mi z tym źle. Nie chciałem nawet doprowadzić do tego wsztstkiego. Chcę poprostu wiedzieć jak wyjść z tej sytacji nie robiąc nikomu krzywdy. Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy więc liczę że oprócz tego że zostanę mocno skrytykowany za to wszystko znadzie się jakieś rozwiązanie które pomoże mi w tym nieszczęsnym przypadku. Dodam też że z każdą chce utrzymywać kontakt.
Pozdrawiam!

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Tak na początek tylko zaznaczę, że po wszystkim to raczej nie będzie Twój wybór czy będziecie nadal utrzymywać kontakt.

Takie sytuacje się zdarzają, widać, że nie miałeś na celu nikogo skrzywdzić. Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby Cię obwiniać. Wydaje mi się, że gdybyś naprawdę był zainteresowany tą pierwszą dziewczyną to druga w ogóle nie wpadlaby Ci w oko. Z drugiej strony sama widzę po sobie i swoim facecie jak korona działa na nas obojga i że też nie sprzyjała naszym relacjom swego czasu.
Może zabrzmi to trochę egoistyczne, ale powinieneś się martwić o siebie. A co dokładnie mam na myśli to to, że wchodząc w jakąkolwiek relacje, angażując się, zakochujac- zawsze ponosimy ryzyko. Jeśli wszystko się układa to spoko. Jeśli nie to albo my kogoś skrzywdzimy albo ktoś skrzywdzi nas (albo skrzywdzimy się wzajemnie). To, że obie się w Tobie podkochuja to nie jest Twój problem. Postaw na szczerość. Wytłumacz jak sytuacja wygląda. Ale nim to zrobisz to się porządnie zastanów czego chcesz żeby nie narobić większego zamieszania. Gdybym wiedziała, że facet się zastanawia nad tym czy wybrać mnie czy inna dziewczynę to poprosilabym go żeby mnie NIE wybierał.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2020, 20:17 PM przez LilPeneros.)

W jakim sensie ktoś miałby powiedzieć, że lecisz na dwa fronty ?
Przecież jeśli nie uprawiasz z żadną z nich seksu, ani nie jesteś z żadną z nich w tzw. LTR (długoterminowym, romantycznym związku), to spotykanie się z tą drugą jest czymś normalnym.
Kobiety też dopóki nie wejdą w związek bardzo często umawiają się na spotkania z więcej niż jednym facetem i spośród tych z którymi się spotykają wybierają tego, który ich zdaniem okazał się najbardziej atrakcyjny - czyt. pewny siebie, z poczuciem humoru, z inteligencją, etc.
Nie widzę powodu abyś Ty nie mógł robić podobnie, bo dopóki z żadną z nich oficjalnie nie jesteście parą, to możesz się pospotykać i z jedną i z drugą.
Warunek jednak jest jeden - musisz delikatnie wybadać, czy to prawda, że któraś z nich (albo obie) się w Tobie podkochują i niczego na początku im nie obiecywać.
Po prostu staraj się lepiej poznać jedną i drugą i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#4

Fajnie, że jesteś uczciwy, ale jak nie było seksu tu i tu, nie było to coś poważnego, wybierz jedną z nich. Możesz sobie nawet rozpisać bilans, wyszczególnić zalety A i M, a później zdecydować. Odpuść jedną i tyle, nie trzeba im mówić o całej sytuacji. A jak powiesz to licz się z tym, że możesz zostać sam Wink

 x 0  x 0  x 0  x 0 


"Czasem sobie myślę, że Darwin jednak się mylił i w rzeczywistości człowiek pochodzi od owadów, bo w ośmiu przypadkach na dziesięć człekokształtne to zwykłe mendy gotowe na wszystko za byle gówno."
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2016 - Forum software by © MyBB