Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Rugby
#1

Ktoś z was jest fanem , lub amatorem? W lutym zaczyna się mistrzostwa 6 narodów i tym razem postaram się nie przepuścić. Nie ma dla mnie bardziej męskiego sportu niż to.

Mam znajomego co grał w reprezentacji Angli, ale podczas jednej z imprez w barze poczuł się zbyt pewnie i mimo masy i doświadczenia jego głowa nie przetrwała sensownie spotkania z gaśnicą. Nie wiadomo kto zaczął, ale konsekwencje tragiczne. Tak ku się przypomniało z racji ostatnich wydarzeń z Kobe. Nie zna się czasu ani godziny.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


pozdrawiam / mvg / mvh
Salata
Odpowiedz
#2

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2020, 21:30 PM przez LilPeneros.)

Aby z przyjemnością i entuzjazmem oglądać takie mecze trzeba znać zasady tej gry - tak jak większość oglądających mecze piłki nożnej zna jej zasady.
Natomiast jestem pełen podziwu dla tych wszystkich, którzy trenują rugby, bo rugby oraz football amerykański, to chyba dwie najbardziej męskie gry zespołowe jakie tylko można sobie wyobrazić.
Jest nawet taki polski film dokumentalny pt. "To my rugbiści" - krótki, ale wart oglądnięcia.

https://www.filmweb.pl/film/To+my%2C+rug...000-109489

Przy okazji:


 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

Walia rozgromiła Włochy w meczu inauguracyjnym. Miałem tych ostatnich za świetny team, jednak Walijczycy mieli taką odbronę, że się miło te akcje oglądało. Jedynie to brakuje trochę dynamiki na trybunach, ale te bydlaki na murawie wymiatają.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


pozdrawiam / mvg / mvh
Salata
Odpowiedz
#4

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2020, 23:46 PM przez LilPeneros.)

Pamiętam jak mniej więcej na wiosnę 2010 roku kupiłem pierwszy w życiu numer magazynu SdW (Sport Dla Wszystkich), albo magazynu KiF Sport (Kulturystyka i Fitness Sport) - jeden z tych dwóch magazynów.
Był w nim wywiad z jakimś młodym zawodnikiem drużyny grającej w rugby w Polsce, były podane jego wymiary i z tego co pamiętam miał ok. 42 - 43 cm w łapie, do tego inne obwody też spore i to przy dość dobrym poziomie odtłuszczenia.
W tym wywiadzie było też napisane w jaki sposób aktualnie trenuje siłowo (wiadomo, że dla rugbistów trening siłowy jest raczej dodatkiem, bo nie są przecież kulturystami).
Rugby, to połączenie szybkości, siły i wytrzymałości, wszystkie trzy elementy muszą być na bardzo dobrym poziomie.
Przy okazji:

https://www.menshealth.pl/sprawy/Rugby-s...zn,13540,1

https://www.menshealth.pl/fitness/Trenin...ia,14281,1

 x 1  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#5

Tutaj z kolei o futbolu amerykańskim - dyscyplinie sportu podobnej do rugby:

https://www.menshealth.pl/minisite/tarcz...aw,14335,1

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB