Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Tynki
#1

Pytanie za 100 punktów
Słyszałem iz zamiast tradycyjnych tynków wewnętrznych można je zastąpić siatka elewacyjna i klej z włóknem i na to gładź
Praktykowal juz ktoś tak ? Czy to denne rozwiazanie

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Ciekawe rozwiązanie, napewno lepsze od zwykłego zarzucania. Wydaje się niby proste. Muszę parę metrów sufitu zatynkować na korytarzu i chyba wezmę to pod uwagę, wiele rzeczy lubię robić, ale tynkować zaprawą to jest to za czym raczej nie przepadam. Martwie się tylko tym, że jakby trzeba było wyprowadzić płaszczyznę gdzie jest krzywo, to tu raczej będzie ciężko.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2021, 08:38 AM przez kkrs.)

Pewnie ze się da , pytanie po co ? Oszczędności ? Może minimalne . Sam pracuje na budowie już 25 lat . Z doświadczenia wiem ze tradycyjnego tynku ( cementowo - wapiennego ) jeszcze nic nie zastąpiło . Drogo ? No na pewno więcej niż przy gipsowym czy płytami KG zamiast tynku ale na lata . Jest z tym niestety sporo zachodu ale moim zdaniem warto . Sami długo zastanawialiśmy się nad tynkami wewnątrz . Mając ograniczony budżet trzeba było to przemyśleć jednak padło na tradycyjne tynki . Jeszcze nie mieszkamy ale patrząc na to teraz już wiemy ze było warto .
Tynki kładliśmy i zacieraliśmy ;sami. NIe jest to takie trudne jak się wydaje. https://sklepagregatymalek.pl/do-czego-s...a-do-tynku

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#4

Wiele rzeczy nie jest trudnych do zrobienia, ale nie polecisz chyba komuś zrobienia tradycyjnego tynku jak nie trzymał kielni w ręce. Myślę że tu głównie chodzi o prostote wykonania. Ale schody się zaczynają jak jest więcej niż 5mm do wyrównania. Ja po prostu tego nie lubię robić, bo wolę jak mogę coś zrobić szablonowo, np płyte GK. Ciapanie tynkiem to chyba najgorsza działka w budownictwie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB