Witaj gościu, dołącz do nas! Dołącz   Zaloguj się
Wielka pani reżyser i niedocenione arcydzieło.
#1

Szablonowy przykład pseudointelektualizmu i buty.

<ha>

Cz.1.
[youtube]https://youtu.be/5HJHyBZIqxw[/youtube]


Cz.2
[youtube]https://youtu.be/JVPOVPr0_Fk[/youtube]


Tutaj Mietek tłumaczy w szerszym kontekście o co kaman.

[youtube]https://youtu.be/_OtvS2l-SIs[/youtube]

A tu recenzja samego "arcydzieła"

[youtube]https://youtu.be/tXT6jryxbxw[/youtube]


Nie wiem jak to jest w innych krajach, ale podejrzewam, że nie jest to tak widoczne jak w języku polskim, ludzie serwujący kicz intelektualny używają w nadmiernych ilościach figury retoryczne bardzo często nie rozumiejąc nawet co one znaczą i udają mędrków nie umiejąc dobrze zinterpretować wypowiedzi drugiej strony dyskusji. Mi za każdym razem ręce opadają... pozostaje bezradność i ironiczny, głupawy, delikatny uśmiech.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#2

Filmowy gniot to nadal gniot, nie ma się nad czym zastanawiać.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#3

Wstyd mi się do tego przyznać, ale zmarnowałem 3 godziny życia - pierwszy to był film "Big Love" a drugi to "Kac Vegas".
W tym drugim przypadku z ciekawości, czy Polacy potrafią jeszcze robić dobre komedie jak kultowe "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek Kojota".

Nigdy bym nie przypuszczał, że to reżyserka "Big Love", raczej jakaś najarana imprezowiczka, której nepotyzm(?) pozwolił zaowocować w polskiej kinematografii.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#4

<offtopic>

Od czasów mniej więcej "Lejdis" unikam polskich filmów spod znaku komedii, a poza kilkoma wyjątkami (np "Służby specjalne"), jestem bliski unikania filmów polskich jako takich.
Ale jeżeli jesteście zainteresowani ultrahu.jowym filmem, to mogę polecić "Wszystkie nieprzespane noce" (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+nieprzespane+noce-2016-757223">http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+ni ... 016-757223</a><!-- m -->), na które wyciągnęła mnie koleżanka (zwiastun był ciekawie zapowiadający), a z których wyszedłem jeszcze przed trzydziestą minutą. Nie wiem jakim cudem ten film dostał na filmwebie aż 5,8 gwiazdki (stare dojcze-pornole mają bogatsze i ciekawsze scenariusze oraz lepsze dialogi, nawet jeżeli pominąć "tartak"), nie mam pewności czy jeszcze większym zaskoczeniem nie było to, że ten film był nominowany do jakiejkolwiek nagrody (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+nieprzespane+noce-2016-757223/awards">http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+ni ... 223/awards</a><!-- m -->) - to że dostał aż dwie, nie najlepiej świadczy o poziomie festiwali i konkursów. Zastanawiałem się, kto wyłożył kasę na takiego gniota, ale odpowiedź była oczywista - Polski Instytut Sztuki Filmowej (wyłożył pieniądze podatników), Pulse Films (wtf?) i Telewizja Polska (dlaczego moim pierwszym skojarzeniem jest nepotyzm czasów Platformy "Obywatelskiej" i ZSLu?).

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Jest ładna, naprawdę ładna. Ładniejsza bez ubrania niż w ciuchach, a to rzadka zaleta u kobiet.
[blur=blue]Michał Gołkowski[/blur]
Odpowiedz
#5

Widzę, że tutaj środowiskom odbiorców postawiło jakiś opór. Trochę przerażające jest, że niektórzy twórcy podobnego typu zyskują nie raz poklask równie (nie)inteligentnej gawiedzi.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
#6

Szanuję tego faceta, że stamtąd nie wyszedł po pięciu minutach. Widziałem, że próbował naprostować jej idiotyczne myślenie, ale bez żadnego skutku...
Wiadomo jak to niektóre kobiety, podburzyła ją jego dość krytyczna recenzja na jej filmu, emocje wybuchły, wyciągnęła kilka zdań z kontekstu, chciała zabłysnąć, a po chwili rozmowy już nie wiedziała po co się tam znajduje, mimo tego i tak kontynuując swój absurdalny wywód nt. głębi swego filmu.
Wojna Polsko-Ruska również jest owiana dwuznacznością, refleksją i trzeba się doszukiwać tych genialnych wartości , tylko czy zawsze muszą to umieszczać w gównianych filmach? Wzorowanie się na Forrest Gump czy Skazani na Shawshank jest takie ciężkie?

Takie kiepskie produkcje, które na siłę próbują się wybijać z czymś, co jest "ukryte", zawsze będą linczowane. Smutne jest to, że twórcy nigdy nie mogą się z tym pogodzić.

 x 0  x 0  x 0  x 0 


"Nie możesz pozostawić wszystkiego losowi. On ma wiele do zrobienia. Czasami musisz mu pomóc. " - Leonardo da Vinci
Odpowiedz
#7

Mnie ostatnio z pl, ubawił chyba tylko killer. Ale ja to starej daty jestem Wink A, sorry- Czas surferów - to jest kontrowersyjne ;0 dla mnie zajefajne Smile

"Nie mozna zareklamować węża!"
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=yikdAV6E2iw">https://www.youtube.com/watch?v=yikdAV6E2iw</a><!-- m -->

 x 0  x 0  x 0  x 0 


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew 2020 - Forum software by © MyBB