Szarak Tylko to nie ma sensu. Po to jest NATO, żeby bronić się wspólnie i przez to mało wydawać na armię.
Nie, NATO jest paktem obronnym, którego członkowie sami ZOBOWIĄZALI się wydawać 2% pkb na zbrojenia. To nie jest niczyje widzimisię, oni się na to zgodzili, więc teraz ból dupy że Trump o tym powiedział na głos jest komiczne.
Szarak A i tak kraje EU zwiększają na zbrojenia - Niemcy i Francja przykładowo.
No jak oddają większość swojego potencjału to nie mają wyboru.
Szarak Ale w sensie karabiny maszynowe? Przecież karabiny maszynowe to się bardzo szybko robi. Najprostsza broń i najtańsza
No jasne, zwłaszcza jak dopiero musisz je zrobić gdy już robią Ci wjazd na chatę. Oni je MIELI, więc mogli je rozdać. Trochę inna sytuacja?
Szarak Twierdzę że Erdogan jest anty anglosaski - przynajmniej oficjalnie tak mówi. Ciągle atakuje USA i UK.
Albo, i to tylko hipoteza, ma drugą najsilniejszą armię w NATO więc może sobie pozwolić na aktywną politykę we własnym interesie?
Szarak Jeśli na wyjątkowo niekorzystnych dla Ukrainy i bardzo korzystnych dla Rosji no to pozdro.
Rzeczywiście, wybicie męskiej populacji między 16 a 40 rokiem życia jest bardzo korzystne dla Ukrainy.
Szarak A obaj wiemy że na tamten moment, no na jakieś 99% były korzystne tylko dla jednej strony - ROSJI.
I to nasza wina? Ukrainie kończy się mocno czas, ty się módl by amerykanie nie sprowokowali NAS do wjechania na Ukrainę “bo rosja cośtam”. Bo to nie ja pojadę na front, ginąć za czyjeś interesy tylko ty. Mnie w kraju nie ma, a w przypadku konfliktu aplikuję o obywatelstwo tu gdzie mieszkam i polski paszport uroczyście oddaje.
Szarak Zelenskyego który prowadzi wojnę wybrało większość Ukraińców.
Tak, komika grającego penisem na pianinie, poważny polityk. A ty o wyborcach Trumpa mówisz, że to kretyni..
Szarak Wybuchła wojna i jakoś nikt go nie obalił, ba - nawet walczą za niego…
Walczą o swój dobytek i życie. Na pewnie nie za niego. On tam na front z kałachem nie pojedzie - no chyba że na foto-op kilometry od niebezpieczeństwa 😉
Szarak Ale oczywiście że Ukraina miała takie prawo. Na jakiej podstawie Rosja miała decydować czy może dołączyć do NATO czy nie?
Na takiej, że inaczej się z amerykanami umawiali. My też do NATO mieliśmy nie wstępować. Gdyby Rosja wtedy nie była w rozsypce to u nas były by jej wojska a nie na Ukrainie 🙂
Szarak Gdy Rosja wchłonęła Białoruś - jakoś cisza była.
Ale białoruś jest tak rosji jak była ukraina do 2003, a pomarańczowa rewolucja inspirowana była przez US.
Szarak A czy prowokacją nie jest ROZMIESZCZENIE broni atomowej na Białorusi, przy granicy z Polska - członkiem NATO?
A widziałeś bazy NATO względem granic Rosji? To i tak niewielka odpowiedź jak na zwiększająca się przez ostatnie dziesięciolecia ilość aktywnych baz amerykańskich/NATO. Z naszego puntku widzenia nic się nie zmienia, i tak byliśmy i będziemy przedpolem wojny atomowej jeśli do niej kiedykolwiek dojdzie.
A iskandery w kalningradzie i tak sięgają do berlina i tak.